Co odróżnia nas od konkurencji?

Podczas kalibracji używamy:

Spektrofotometr JETI Specbos 1211

To jedno z najdokładniejszych urządzeń jakie istnieją, zazwyczaj wykorzystywane w największych na świecie studiach filmowych. Ten model rozszczepia światło na bardzo drobne (1nm) próbki, więc mierzy precyzyjnie każdy rodzaj ekranu (Plazma, LED, OLED).

Kolorymetr Klein K-10A

Jeden z najlepszych i najszybszych kolorymetrów przenośnych. Posiada stabilizację temperaturową i optykę pozwalającą mierzyć z dużego dystansu. Pracuje poprawnie przy niezwykle niskich jasnościach (do 0.00006 cd/m2).

Generator sygnału AccuPel DVG-5000

Referencyjny generator sygnału wideo. To on wyświetla na ekranie obrazy testowe, które następnie mierzymy, aby obliczyć odchyły od wzorca. Może generować zarówno obraz 2D jak i 3D w dowolnej rozdzielczości i klatkażu.

Calman 5 Ultimate

Profesjonalna aplikacja używana przez grono zawodowych kalibratorów, instalatorów i instruktorów organizacji ISF i THX. Pozwala na wygodna interpretację pomiarów.


LightSpace CMS

Aplikacja do profesjonalnej kalibracji wyświetlaczy studyjnych i zewnętrznych procesorów obrazu. Pozwala budować tablice korekcyjne (3D LUT) o rozmiarze nawet do 65^3.

Chromapure Professional

Profesjonalna aplikacja używana przez grono zawodowych kalibratorów, instalatorów i instruktorów organizacji ISF i THX. Pozwala na wygodna interpretację pomiarów.

Aplikacja ControlCAL Professional plus

Program pozwalający na zaawansowaną kalibrację przez złącze serwisowe (interfejs ISFccc), lub gniazdo sieciowe. Pozwala np. na aktywowanie dodatkowych profili na Pioneerach Kuro.

Referencyjny odtwarzacz blu-ray

Gdy klient nie posiada własnego odtwarzacza (bądź na życzenie) możemy posłużyć się własnym do wyświetlania niektórych wzorników lub podczas weryfikacji rezultatów. Obraz wyświetlany z niego jest referencyjny, co potwierdza tabelka powyżej.

Wzorniki

Aby zweryfikować 100% toru wideo użytkownika (wraz z odtwarzaczem) posługujemy się planszami kontrolnymi umieszczonymi na płytach. Do naszej dyspozycji jest kilka popularnych nośników ze wzornikami, oraz autorski blu-ray zawierający ponad 300 ręcznie utworzonych plansz.