Czy kalibracja grozi utratą gwarancji?

NIE! nasze działania są całkowicie bezpieczne i nie grożą uszkodzeniem sprzętu ani utratą gwarancji.

Czy jest sens kalibrować tanie telewizory?

TAK! Kalibracja przynosi rezultaty niezależnie od klasy sprzętu. Poprawimy odwzorowanie obrazu zarówno na sprzęcie budżetowym jak i klasy wyższej. Zazwyczaj im lepszy sprzęt tym lepsze efekty.

Czy kalibracja zmniejsza pobór mocy (i wydłuża żywotność wyświetlacza)?

ZALEŻY Celem kalibracji jest odwzorowanie studyjnego wyglądu obrazu, nie zmniejszanie poboru mocy. Faktem jest jednak, że telewizory są zazwyczaj ustawiony zbyt jaskrawo i wtedy po zabiegu pobór mocy spada.

Czy ustawienia sprawdzają się na każdym materiale video?

TAK! Każdy materiał HD przechodzi obróbkę barwną na monitorze skalibrowanym wg. wytycznych standardów, którymi posługujemy się podczas kalibracji (ITU-R Bt.709, EBU). W myśl tego, po procesie, uzyskujemy obraz taki, jaki chciał przedstawić nam autor.

Czy należy kalibrować każde złącze w TV osobno?

ZALEŻY Różne gniazda HDMI to wciąż ten sam tor obrazu i nie ma między nimi różnic. Mogą więc współdzielić ustawienia. Oddzielną kalibrację należałoby wykonać dla gniazd analogowych (które w zasadzie wyszły już z użycia) lub na przykład wbudowanego odtwarzacza plików.

Czy sprzęt należy kalibrować w docelowym miejscu użytkowania?

ZALEŻY W przypadku projektorów tak, należy mieć docelowy ekran i urządzone pomieszczenie. W przypadku TV nie jest to konieczne, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów warto mieć ustawiony sprzęt w swoim docelowym miejscu.

Czy do kalibracji potrzeba mieć kompletny zestaw kina domowego?

NIE! Nie pod warunkiem, że podłączony za jakiś czas sprzęt odpowiednio przetwarza sygnał wideo. Informację o tym możesz skorzystać kontaktując się z nami. Do działań z naszej strony potrzebny jest jedynie wyświetlacz.